אני מאמין

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

"אני מאמין" : איריס אלמוג משרד עורכי דין

אומץ, נחישות, מקצועיות

משרדנו רואה את תחום דיני העבודה כשליחות.

תחום דיני העבודה דורש סבלנות ויחס אישי ללקוח אשר פעמים רבות מתמודד עם מצבי לחץ וקושי נפשי בהתמודדות במערכת יחסי העבודה, בין אם מדובר בעובד ובין אם מדובר במעסיק. תחום דיני העבודה, מגלם בחובו אמוציות רבות. לכן, רמת השירות האישי ללקוח מאד קריטית. גדיעת מקור פרנסה לעובד, או פיטורים בגיל מבוגר, ליווי אישה ההרה או בטיפולי פוריות, או חלילה הטרדה מינית אינה עניין של מה בכך. למשרדנו הקשב, האנושיות ורמת הרגישות הנדרשת בטיפול וליווי אישי של הלקוחות.

ייחודו של המשרד הינו בעיקר ביחס האישי ללקוח ובשירות אישי של השותפות. בניגוד למשרדים גדולים בהם יש תחלופה של עורכי דין שכירים המטפלים בתיק, הטיפול הינו אישי על ידי השותפות. ומכיוון שזה העסק שלנו והצלחת הלקוח הינה הצלחתנו, לנו יותר אכפת מהלקוח.  משרדנו מאמין כי עורך דין אמור להתמקד במתן שירות טוב ויעיל ללקוח, ואין מקום לזחיחות ויוהרה המאפיינת לעיתים את הענף.

דאגה זו ללקוח באה לידי ביטוי גם בכך שמשרדנו לא יגרור לקוח להליך משפטי ממושך רק כדי להמשיך ולגבות שכ"ט [כנהוג במשרדי עורכי דין המייצגים מעסיקים), וככל שניתן יהיה להגיע להסדר בשלב מוקדם לטובת הלקוח, גם אם מדובר בפחות רווח למשרד – משרדנו יבחר בפתרון לטובת הלקוח. בסופו של דבר, לקוח מרוצה זה הרווח האמיתי למשרד.

משרדנו רואה בראש ובראשונה את טובת הלקוח לנגד עיניו. כנהוג בבתי הדין לעבודה, הליכי פשרה וגישור הינם דבר כבשיגרה ומשרדנו שואף ומקדם הליכי מו"מ ולזכותו הסדרי פשרה שחסכו כספים למעסיקים ולעובדים, טרחה ועגמת נפש.

מצד שני, ככל שהתיק לא מבשיל לפשרה, או שמדובר בהצעה שאינה כדאית לחלוטין, משרדנו נלחם ללא חת ועושה שימוש בכלל הכלים המשפטיים והמקצועיים והידע המשפטי המרהיב שנצבר במהלך השנים. הדבר בא לידי ביטוי, באופן ניהול הליכי הוכחות, איסוף ראיות, משלב גילוי המסמכים ועד חקירות עדים בבית הדין לעבודה. מאחר ומבוצעת עבודה יסודית מהשלבים הראשוניים, הדבר מוכיח את עצמו הן בפסקי דין לזכות משרדנו והסדרי פשרה גבוהים לאור חומר הראיות שנאסף וקו תביעה או הגנה, מבוססים ונתמכים בחומר ראיות מוצק.

כך לדוגמא, באחד התיקים שניהל משרדנו, צירף הנתבע בניגוד לדין ראיה שלא גולתה בשלב מקדמי לתצהירי עדותו וזאת במקום להגיש בקשה לצירוף ראיה חדשה. משרדנו גילה זאת בסמוך לישיבת ההוכחות וביקש להוציא את הראיה מהתיק. מאחר והיה בכך כדי לערער כל גרסת ההגנה, בסופו של דבר התיק הסתיים בפיצוי מכובד, למורת רוחו של הנתבע. הנתבע ניסה "בשיטת מצליח" לצרף מסמך שלא גולה ואשר היה בו הקניית יתרון דיוני ואולם לא רק שנסיונו נכשל, אלא גרם לו לנזק.

מאחר ולמשרדנו נסיון רב שנים בזירת דיני העבודה, משרדנו אינו נרתע מבעלי סמכות או מיריבים משפטיים כלשהם, והתוצאות – מדברות בעד עצמן.

יש לזכור כי מרבית פסקי הדין החלו בדיון מקדמי במסגרתו הביע השופט/ת רשם/ת ספק רב בסיכויי התביעה והזהירו כי קיים סיכון לפסיקת הוצאות.

משרדנו מאמין, כי אין דבר כזה – אי אפשר, וגם אם נפלו פניך בערכאה אחת, אין זה אומר שערכאת הערעור לא תהפוך את ההחלטה לטובתך. כי רק נחישות והתמדה – תביא לתוצאה הרצויה.