הצלחה במניעת פיטורי עובדות בהריון /פוריות- ייצוג עובדת מול משרד העבודה במסגרת הליך הבקשה למתן היתר לפיטורים בזמן הריון/פוריות

                                                           מאת:    איריס אלמוג ושות’ – משרד עורכי דין בדיני עבודה

שני סיפורי הצלחה לאחרונה במשרדנו, נוגעים למניעת פיטורי נשים בהריון. לאחר התערבות משרדנו וייצוג העובדות בהליך מול משרד העבודה והגשת תגובה לבקשה להיתר לפיטורים על ידי המעסיק, הוחלט ב – 2 מקרים שונים שלא להתיר את הפיטורים בזמן ההריון.

במקרה הראשון, דובר על עובדת שבערב חתונתה המעסיק הגיש בקשה להיתר לפיטורים בזמן הריון. בניגוד לעמדת המעסיק, כי הייתה אי שביעות רצון בטרם נודע על ההריון, הצלחנו להוכיח כי המעסיק לא העלה כל ביקורת טרם ההריון. יתרה מכך  הצלחנו להראות קשר ישיר בין ההיעדרויות של העובדת לבין הגשת הבקשה להיתר לפיטורים.

בוצעה עבודה יסודית, הכוללת איתור ראיות וירידה לפרטים. בסופו של דבר, העובדת שהייתה בראשית הריונה חזרה לעבודתה עד ללידה.

במקרה השני, דובר בעבודת במוסד ציבורי אשר היו משובים לא חיוביים בנוגע לעבודתה בטרם הידיעה על ההריון. משרדנו הצליח בתגובה מפורטת למשרד העבודה, להביא לכך כי על אף היעדר הקשר בין הפיטורים לבין ההריון, יגיעו הצדדים להסדר כי הפיטורים יידחו עד ללידה. הישג מרשים זה, הביא לכך – שבמהלך כל תקופת הלידה, העובדת המשיכה לעבוד ולהשתכר למחייתה.

משרדנו מייצג הן עובדים בתגובות לבקשות היתר בעבור פיטורי אישה בהריון ו/או פוריות מול משרד העבודה, וכן מעסיקים המבקשים להגיש בקשה להיתר לפיטורים בזמן הריון/פוריות.

למשרדנו הצלחות הן בייצוג עובדים והן בייצוג מעסיקים מול משרד העבודה.

 

לתיאום פגישת ייעוץ בתשלום ,צור קשר בטל: 03-7514538