תלונת שווא על הטרדה מינית בעבודה- מה עושים?

מאת : איריס אלמוג, עו”ד

בעידן בו הטרדה מינית הפכה ל”טרנד” שלעיתים נעשה בו שימוש שגוי או מוגזם, אין זה מן הנמנע, כי חלק מהתלונות על הטרדה מינית – יסודן בתלונת שווא.

אישום בהטרדה מינית יכול להטיל כתם על הנילון (האדם עליו מתלוננים), לפגוע במשלח ידו, לפגוע בתא המשפחתי. למוטט, ולהביא גם למחשבות אובדניות.

לעיתים, מניעים כלכליים של בצע כסף או נקמה על פיטורים, יכולה להביא לתלונות שווא על הטרדה מינית בעבודה.

ישנן גם מתלוננות סדרתיות, אשר בחינת התנהלותן במקומות עבודה קודמים יכולה ללמד על דפוס דומה. אלא שהדברים אינם ידועים בשעה שמתבררת תלונה על הטרדה מינית. וברגע שזו מוגשת, חרב עולמו של הנילון. על אף שלא הוכחה אשמתו, לעיתים החרב מונפת על צווארו וגורלו נחרץ, די באצבע מאשימה כדי להטיל כתם גדול שלא ניתן להסירו.

בל נשכח כי המגנון לבירור הטרדה מינית במקומות עבודה, אינו בהכרח מקצועי. הממונה על הטרדה מינית היא על פי רוב אחת מהעובדות עליה הוטל תפקיד זה. כמו כן, בעוד די בתלונה אחת כדי להפוך עולמות, מצבו של המתלונן הינו חלש יותר. כפות המאזניים נוטות לצד המתלוננת, ונטיה היא לקבל את גרסתה, במיוחד כאשר מדובר ביחסי מרות.

למשרדנו נסיון עשיר בפתרונות ויישוב סכסוכים כולל הטרדות מיניות, באופן שממזער נזקים ומונע הסלמה יתרה. במקרים בהם מדובר בתלונת שווא מובהקת, למשרדנו הנסיון להציג אסמכתאות וראיות הסותרות את גרסת המתלוננת תוך עבודה יסודית וירידה לפרטים.

משרדנו אף הצליח משרדנו באמצעות ייעוץ מקדים לנילון להביא לדחיית גרסת המתלוננת כפי שבא לידי ביטוי בדוח סיכום הממונה.

במקרים אחרים, הצליח משרדנו להגיע להסדרי פשרה מינימליים אשר אפשרו לנילון להמשיך בדרכו המקצועית במקום העבודה עם מינימום נזקים.

ליצירת קשר עם משרדנו חייג 03-7514538 או שלח פניה בתיבת צור קשר באתר