הליכי שימוע

משרדנו מייצג הן עובדים והן מעסיקים, בהליכי שימוע טרם ההחלטה על סיום העסקת עובד.

לעיון בדוגמאות של מקרי הצלחה במניעת פיטורי עובדים לאחר ייצוגם בהליך שימוע – לחצו כאן.

חובת הביצוע של הליך שימוע לעובד

חובת השימוע וזכות הטיעון לעובד בטרם יוחלט על המשך העסקתו אצל המעסיק, חילחלה ממשפט העבודה הציבורי אל משפט העבודה הפרטי.

אם בעבר, חובת השימוע חייבה את המעסיקים במגזר הציבורי, כיום, בכל עבודה במגזר הפרטי, חלה חובת עריכתו של הליך שימוע טרם ההחלטה על המשך העסקתו של העובד.

חובת המעביד לקיים הליך שימוע על פי חוק לעובד טרם פיטוריו, עברה שינויים לא מבוטלים בפסיקה בתחום דיני עבודה במהלך השנים, בעבר ניתן היה לראות כי הפסיקה חייבה לא פעם מעסיקים שנמצא כי נפלו פגמים בפיטורים, פיצוי ברף העליון שנפסק, וכיום, נראה כי חובה זו לובשת לבוש אחר, כשלא בקלות ניתן לקבל סעד של פיצוי כספי משמעותי, גם אם נמצאו פגמים בפיטורים.

מתי ואת מי אנו מלווים בהליכי שימוע?

משרדנו מלווה עובדים ומעסיקים, מהשלב הראשוני של זימון לשימוע ועד ההחלטה על המשך ההעסקה.

ככל שתהיה הקפדה על כללי השימוע, החשיפה לתביעות מצד מעסיקים – פוחתת. ההתערבות בשיקולי המעסיק לפטר את העובד הינה מזערית ובמקרים חריגים (כמו ראיות נוקבות למעשה של אפליה פסולה) כשהיום שימת הדגש הינה על קיום חובת ההנמקה.

נושאים נלווים בתחום השימוע לעובדים הינם, זימון עובד לשימוע בזמן מחלה, הוצאת ימי מחלה מיד עם קבלת זימון לשימוע, ניהול פרוטוקול בהליכי שימוע, מתן זמן סביר להיערכות לשימוע ועוד.

למשרדנו לא מעט מקרים של הצלחה בהשארת העובד במקום העבודה ו/או מציאת תפקיד חלופי ו/או הסדרים של פיצוי כספי על פגמים בהליך הפיטורים.

כמו כן, משרדנו מלווה מעסיקים תוך קבלת ייעוץ וליווי שוטף באופן שמפחית משמעותית את החשיפה לתביעות מצד העובד המפוטר.

ליצירת קשר עם משרדנו חייג 03-7514538 או שלח פניה בתיבת צור קשר באתר