בחירת עורך דין בדיני עבודה

מאת : עו”ד איריס אלמוג

בחירת עורך דין בתחום דיני עבודה אינה עניין של מה בכך

אילו שיקולים יש לשקול לפני ששוכרים שירותי עורך דין בדיני עבודה?

בעולם של הצפת מקצוע עריכת הדין, צצים עורכי דין כפטריות לאחר הגשם ובחירת עורך דין מתאים קשה מאד.

בכל אופן, התקשרות עם עורך דין יכולה להיות לטווח של לעיתים עד 3-4 שנים, ככל שההליכים בתיק המשפטי נמשכים זמן רב ואינם מסתיימים בפשרה.

ראשית, רצוי לבדוק שלעורך הדין יש די נסיון בדיני עבודה ושיש למשל פסקי דין על שמו.

שנית, יש לבדוק שעורך דין עוסק באופן ייחודי בתחום דיני עבודה. עורכי דין רבים עוסקים בדיני עבודה כחלק מתחומים נוספים וכתחום לוואי ואינם בעלי ידע מספק בתחום על מנת לייעץ לנהל תיק משפטי כהלכה. תחום דיני עבודה הינו מורכב עד מאד, כשהפסיקות ניתנות חדשות לבקרים. חשוב שעורך הדין יתעדכן בכנסים והשתלמויות מקצועיות.

שלישית – יש לבדוק כי מדובר בעורך דין עם וותק של מספיק שנים. שימו לב כי כדי לנהל תיק משפטי ולהגיע לפסק דין מנומק לוקח לעיתים כחמש שנים, כך שבדרך כלל רצוי לשכור שירותיו של עורך דין של 10 שנים ומעלה, ותק שמאפיין עורכי דין בעלי נסיון בניהול  תיקים ממושכים בבתי משפט.

רביעית, מומלץ לבדוק פרסומים בחדשות ובתקשורת. עורכי דין ותיקים נחשבים לדמות ברת סמכא ולכן פונים אליהם באמצעי התקשורת לחוות דעה בעניינים שונים בתחום דיני עבודה. כדאי גם לבדוק זכיות ופסקי דין של עורך הדין  בתיקים אחרים. ניתן לבדוק זאת במאגר האינטרנט בגוגל וכו’

חמישית, מומלץ לבדוק המלצות לקוחות. באתרי גוגל business החשוף לציבור וגוגל מפות יש אפשרות לבדוק המלצות על עורך הדין. הקשה על שם עוה”ד בגוגל תוביל פעמים רבות לדף גוגל מפות ושם תוכלו לעיין בהמלצות.

שישית, חשוב שיהיה בעורך דין שתהיה לכם כימיה איתו. הקשר עם עורך הדין יכול להיות אינטנסיבי ופעמים רבות נדרש שיהיה לו קשב וסבלנות על מנת להכיל את האמוציות של לקוחות במיוחד בתחום דיני העבודה.

שביעית – בדקו האם עורך הדין זמין עבורכם טלפונית או במייל. עורך דין אמור לחזור באופן מיידי ללקוחותיו. זה בהחלט מאפיין את המשך ההתנהלות

שמינית – אל תחפשו ייעוץ בחינם. עורכי דין שמקיימים פגישות חינם מבצעים עבירה אתית מעבר לכך שאינם מכבדים את עצמם. אסור לעורך דין להעניק ייעוץ בחינם, ועורך דין המכבד עצמו מתמחר את פגישת הייעוץ. כשלא נוהגים כך, זה מאפיין פעמים רבות את איכות השירות המקצועי.

משרד עורכי הדין איריס אלמוג, עוסק באופן ייחודי בתחום דיני עבודה. המשרד מנוהל על ידי 2 שותפות בוותק של 19 שנים ומעלה. המשרד זמין למענה טלפוני ובמייל ללקוחות, ושם דגש על זמינות ומחויבות ללקוחות. ניתן להתרשם באתר מהישגים מקצועיים שנרשמו במהלך השנים, כולל פסקי דין והסכמים לפשרה. המשרד מופיע באופן תדיר בבתי הדין לעבודה ובעל נסיון רב אך ורק בתחום דיני העבודה. ניתן גם לעיין בהמלצות לקוחות בגוגל ובאתר.

www.almoglaw.co.il

ליצירת קשר עם משרדנו חייג 03-7514538 או שלח פניה באתר

צור קשר לתיאום פגישה