אחד השלבים המשמעותיים בהכשרה של עורך דין זהו שלב ההתמחות. את ההתמחות מתחילים מיד אחרי סיום הלימודים. ההתמחות אמורה להיערך תחת פיקוח של עורך דין. (או במשרד עורכי דין או בפרקליטות המדינה) או לחילופין בבית המשפט תחת הפיקוח של שופט.

המתמחה עובר לאחר ההתמחות בחינה בכתב ובמידה והוא אכן עומד במבחן ומצליח בה בוא ייהנה מהזכות להיות עורך דין.

התמחות בדיני עבודה

כאשר מדובר בהתמחות בתחום הזה של דיני עבודה, חשוב לדעת שכיום, ברוב רובם של משרדי עורכי הדין אשר בהם עובדים עשרות או אפילו מאות עורכי דין, יש גם מחלקות בהם תחומי התמחות שונים כאשר מחלקת דיני עבודה היא אחת המחלקות הפופולאריות. המשרדים הללו הם על פי רוב יקרים ושכר הטרחה שהם גובים הינו גבוה מאוד. הוא מחושב בהתאם לשעות העבודה כאשר כל שעת עבודה עשויה להגיע לתעריף של 1,000 ₪.

במשרדים הקטנים יותר שם יש מספר נמוך של עורכי דין או אפילו רק עורך דין אחד, שם שכר הטרחה שייגבה מהלקוחות יהיה נמוך ואפשרי לכל לקוח.

לא קונים נכס בלי ליווי של עורך דין

חשוב לדעת. בכל מה שקשור לתחם הזה של רכישות נדל”ן, אף פעם לא מומלץ לבצע עסקאות כאלה בלי להיעזר בליווי המקצועי של עורך דין לענייני נדל”ן. זאת משום שעסקאות כאלה עבור אנשים מן השורה, הן לא תמיד ברורות ונהירות על כל החוקים והפרטים. מלמעלה הכול עשוי להיראות ממש נכון וחוקי אך לא פעם, רק לאחר קניית הנכס והעברת התשלום מתגלות טעויות שונות שהלקוח שגה בהם או לא הבחין בהם ואשר אלו למעשה גרמו להפיל אותו בפח. בגלל שזה עשוי להיות כך, חשוב מאוד לבחור עורך דין מנוסה ומקצועי לצורך הקנייה. רק כך אפשר יהיה להיות בטוחים כי אכן הקנייה תהיה הכי אמינה והכי בטוחה.

ישנה רשימת טעויות שכדאי להימנע מהם כשמוכרים את הבית ואנשים רגילים לא באמת מודעים אליהם.

ממש חשוב וכדאי ללמוד את כל הטעויות האפשרויות על מנת שהקנייה תהיה קנייה הכי בטוחה וגם הכי אמינה.

איך בוחרים עורך דין?

עבור רבים, הבחירה של עורך דין ולא ממש משנה לאיזה תחום, היא בחירה מאוד מורכבת. זאת משום שהשוק מוצף היום בהרבה מאוד עורכי דין אשר כל אחד מהם מציע את שירותיו המקצועיים והראויים.

על מנת שאכן עורך הדין הנבחר יעניק את המענה הרצוי, חובה לברר ולבדוק היטב כמה ניסיון יש לעורך הדין בתחום, חשוב לבדוק כמה הצלחות היו לו בתיקים שעברו תחת ידיו וצריך גם להשוות מחירים. זאת משום שיש פערים גדולים בין עורכי הדין השונים ונותני השירות ולא תמיד זה יהיה ממש בצדק.

לא כדאי למהר ולשלם סכומי כסף גבוהים בלי לבדוק מה עומד מאחורי העו”ד.