סטודנטים למשפטים שואלים את עצמם לאורך הלימודים המון שאלות, אחת מהן היא כיצד לבחור את תחום ההתמחות שלהם. אם גם אתם נמצאים בסוג של קונפליקט, ואינכם יודעים איזו סוג של התמחות מתאימה לכם, כדי להקל עליכם ולעזור לכם להגיע לבחירות הנכונות ביותר, אספנו לכם כמה טיפים. 

באיזה תחום להתמחות? הגיע הזמן להחליט

אם אתם לומדים משפטים ונמצאים בתחילת הדרך, יכול מאוד להיות שעדיין לא החלטתם מה יהיה תחום ההתמחות שלכם. בעוד שיש אנשים שנכנסים ללימודים עם מטרות ממוקדות, אחרים לא תמיד יודעים באיזה כיוון עליהם לבחור, במיוחד כאשר לאורך תקופת הלימודים אפשר לגלות לא פעם שמה שנראה לנו כאטרקטיבי בהתחלה, בהמשך הדרך כבר נשמע פחות מרשים. 

התמתחות במשרד עורכי דין

השאיפה של אחוז גדול מכלל עורכי הדין היא להתברג במשרד עורכי דין. בין אם תבחרו להתמחות במשרד עורכי דין רשלנות רפואית ובין אם בכל משרד אחר, קחו בחשבון, שבהתחלה התפקידים שתבצעו ישתנו בהתאם לצרכי המשרד ולרמת הניסיון שלכם. אולם בדרך כלל, בזמן ההתמחות, או לכל הפחות בתחילת הדרך, תבצעו עבודות משרדיות בסיסיות כמו מחקר משפטי, סיוע ללקוחות וסיוע לעורכי הדין של המשרד בעבודת הניירת ובהכנה לבית המשפט. התמחות במשרד עורכי דין יגדיל את הידע שלכם במידה משמעותית, יחשוף אתכם לסביבת עבודה אמיתית, ויעניק לכם המון ידע וניסיון מצטבר. 

התמחות תאגידית

התמחות תאגידית מתאימה למי שרוצה לפתח קריירה של עורך דין תאגידי, והיא יכולה להיות מועילה במיוחד, שכן תעניק הבנה מעמיקה של דיני תאגידים, על כל הכרוך בכך. להתמחות זו יש יתרון כי במהלכה הסטודנטים יוצרים קשרים ובונים מערכת יחסים מקצועית עם תאגידים וחברות, כך שיכול להיחשף להזדמנויות תעסוקה טובות יותר בעתיד. כמו כן במהלך ההתמחות הסטודנטים רוכשים ידע, משפרים את מערך המיומנויות שלהם ולומדים להכיר את הניואנסים של התחום.

התמחות את עורך דין עצמאי

אם החברות הגדולות אף פעם לא קראו לכם, ואתם רוצים להיות יותר מעורבים ובעשייה תמידית, תמיד תוכלו להתמחות אצל עורך דין עצמאי. אצל עורך דין עצמאי אתם יכולים להיות בטוחים שלא תשבו בחוסר מעש ושתהיה לכם עבודה 99% מהזמן. כאן העבודה תהיה הרבה יותר מאתגרת והשותפים במשרד יתנו לכם תפקידים בעלי יותר אחריות כמו איסוף מידע ותיעוד. לעומת המשרדים הגדולים יותר בהם לא תמיד ישנה עבודה, במשרד עצמאי תהיו יותר עסוקים ותקבלו משימות משמעותיות. 

התמחות ספציפית בתחום מסויים

יש המון תחומים שניתן להתמחות בהם כמו למשל פלילים, דיני נזיקין, דיני מקרקעין, דיני משפחה, רשלנות רפואית, דיני מיסים ועוד. במקרה שאתם יודעים מהו התחום שמושך אתכם תוכלו לבחור את המקום שבו תתמחו בהתאם. כלומר תוכלו להתחיל לחפש משרד עורכי דין שעוסק ומתמחה בתחום המועדף עליכם והמעניין אתכם ביותר.