במדינת ישראל אחוזים נכבדים מהציבור הישראלי בוחרים לנהוג במה שמכונה ‘רכב חברה’. הסיבה לכך נובעת בעיקר משום שמדובר על האופן בו החברה יכולה להביא לעליה במשכורות ללא תשלום של מיסים נוספים. לצד זה עובדים רבים נהנים מרכב של החברה, זה שזו דואגת לתקן במידת הצורך, על ידי שירותי ‘ליסינג’ כאלו ואחרים, נהנים ממה שנקרא ‘דלקן’ וכן הלאה.

על פניו הכל טוב ויפה. אבל אנשים, כמו אנשים, עלולים לא פעם לעשות טעויות. תאונות ועבירות תנועה הן דבר שרבים מבצעים לא פעם. עבירות תנועה יכולות כמובן להיות עבירות קלות כמו לדבר בטלפון בזמן הנהיגה או להסיע נוסעים לא חגורים בחגורת ביטחון. אבל, לעיתים, מדובר על עבירות תנועה חמורות במיוחד הדורשות התערבות מיוחדת מצד אנשי מקצוע.

אז מה אתם צריכים לדעת על המשמעות של עבירת תנועה שנעשתה ברכב שהוא לא הרכב שלכם? כל המידע מופיע ממש כאן.

השאלה היא בראש ובראשונה מי אחראי למצב

כאשר אנחנו מדברים על עבירות תנועה, השאלה היא מי האחראי והשאלה נוגעת פעמים רבות גם לשאלת הנזק. לצורך העניין, מי משלם כאשר רכב אחר ניזוק באופן קל? לא מדובר במקרה קיצוני, כזה שמוביל לישיבה במאסר, אלא לבירור בין שני אנשים. פעולה המתרחשת על בסיס יום יומי במדינת ישראל בקרב אנשים נורמטיביים לחלוטין.

אז, לא פעם, חברת הביטוח המשולמת על ידי החברה, בעלת הרכב, היא זו שתשלם על התיקון בהתאם להסכם שנחתם בין העובד והחברה.

אבל, השאלה הופכת מורכבת, כזו בה מעורב בדרך כלל עורך דין תעבורה, במידה ומדובר על עבירת תנועה שהובילה לנזק ממשי, או במידה ומדובר על עבירת תנועה חמורה מאוד גם אם לא נוצר נזק.

אז השאלה שצריכה להישאל היא מי אחראי לעבירת התנועה. לצורך העניין, במידה וחברה התירה לעובד ללא רישיון לנהוג ברכב, הרי שמי שאחראית למצב היא החברה. היא זו שלא בדקה את הדברים לעומק ולכן היא זו שנושאת באחריות למעשה.

במקרים אחרים, למשל, כאשר מדובר על עבירות תנועה כמו נהיגה בשכרות, חוסר תשומת לב שהוביל לתאונה קשה, אז מדובר כבר על מקרה בו האשמה וההליך המשפטי נוגעים לאדם הפרטי.

עורך דין תעבורה יעשה לכם סדר

בחירה של עורך דין תעבורה במקרה הזה היא ממש בחירה קריטית. שכן, הוא זה שיכול לאפשר לכם לנוע בין הגורמים המשפטיים השונים המעורבים באירוע באופן כזה שייטיב עמכם. שכן מדובר כאן למעשה על משפט המתנהל מול בית משפט, חברת הביטוח ועורכי הדין של הצד הנפגע וגם, בנוסף לכל אלו, עם חברת הביטוח ועורכי הדין של החברה בה עובד אותו נוסע ברכב חברה.

מכיוון שמדובר על תחום מסובך דיו, אין כל ספק כי עורך דין תעבורה הוא האיש לקרוא לו במצב הזה.