מה כוללת אלימות פיזית בעבודה, מי חשוף לה ומה גורמי הסיכון לה?

אלימות במקום בעבודה היא כל מעשה או איום של אלימות פיזית בעבודה, הטרדה, הפחדה או התנהגות משבשת או מאיימת אחרת, המתרחשת במקום העבודה או בסביבת העבודה. זה עשוי לנוע בין איומים והתעללות מילולית לתקיפות פיזיות ואף לרצח.

בין שהיא מילולית או פיזית, אלימות בעבודה עלולה להשפיע ולערב את העובדים, הלקוחות, הספקים והמבקרים בבית העסק.

לטיפול באלימות בעבודה מכל סוג ניתן לפנות לעורך דין מומחה כמו עורך דין הטרדה מינית בעבודה או כל עו”ד דיני עבודה.

מי נמצא בסיכון לאלימות פיזית בעבודה ומה הגורמים לכך?

לא מעט עובדים מדווחים כי היו קורבנות לאלימות פיזית בעבודה מדי שנה. למרבה הצער, מקרים רבים נוספים אינם מדווחים.

הגורמים שעלולים להגביר את הסיכון לאלימות פיזית בעבודה כלפי עובדים כוללים:

  • החלפת כסף עם הציבור.
  • עבודה עם אנשים תנודתיים או לא יציבים.
  • עבודה לבד או באזורים מבודדים עשויה לתרום לפוטנציאל האלימות
  • מתן שירותים וטיפול.
  • עבודה במקום בו מוגש אלכוהול עשויה להשפיע על הסבירות לאלימות.
  • גם זמן היום ומיקום העבודה עלולים להשפיע. עבודה בשעות הלילה המאוחרות או באזורים עם שיעורי פשיעה גבוהים הם גורמי סיכון שיש לקחת בחשבון כאשר מטפלים בסוגיות של אלימות במקום העבודה.

בקרב בעלי הסיכון הגבוה יותר עובדים המחליפים כסף עם הציבור, נהגי משלוחים ואנשי מקצוע בתחום הבריאות.

אלימות פיזית בעבודה

כיצד ניתן להפחית סכנות אלימות במקום העבודה?

ברוב מקומות העבודה שבהם ניתן לזהות גורמי סיכון, ניתן למנוע או למזער את הסיכון לתקיפה כאשר המעסיקים נוקטים אמצעי זהירות מתאימים

אחת ההגנות הטובות ביותר שמעסיקים יכולים להציע לעובדיהם היא לקבוע מדיניות אפס סובלנות כלפי אלימות במקום העבודה. מדיניות זו צריכה לכלול את כל העובדים, המטופלים, הלקוחות, המבקרים, הקבלנים וכל מי שעשוי לבוא במגע עם אנשי החברה.

על ידי הערכת מקומות העבודה שלהם, מעסיקים יכולים לזהות שיטות להפחתת הסבירות להתרחשות אירועים אלימים. פרט לכך, תוכנית מונעת אלימות במקום העבודה בשילוב עם בקרות הנדסיות, בקרות מנהליות והכשרה מקצועית מתאימה יכולה להפחית את שכיחות האלימות במקום העבודה הן במגזר הפרטי והן במקומות העבודה הציבוריים והממשלתיים.

זו יכולה להיות תוכנית נפרדת למניעת אלימות במקום העבודה או שילוב של תוכנית בטיחות ובריאות, מדריך לעובדים או מדריך של נהלי פעולה סטנדרטיים. קריטי להבטיח שכל העובדים מכירים את המדיניות ומבינים שכל הטענות על אלימות במקום העבודה ייבדקו ויתוקנו באופן מיידי. בנוסף, יש לעודד מעסיקים לפתח שיטות נוספות במידת הצורך להגנה על עובדים בענפי סיכון גבוה.

מה עושים אם נתקלים באלימות בעבודה?

אם נתקלתם באלימות שהופנתה כלפיכם, עליכם לבדוק מה מדיניות החברה בה אתם עובדים.

חשוב להבין, שגם התעמרות בעבודה הנה אסורה על פי חוק, ויש מה לעשות במידה ונתקלתם בכל סוג של התנהגות מבזה, פוגענית או אלימה וכזו שמסכלת או משבשת את יכולתכם לעבוד באופן יעיל, בטוח ושליו.

בכל מקרה, פנייה לאיש מקצוע שמתמחה בתביעות מסוג זה, כמו עו”ד דיני עבודה יבטיח טיפול מהיר, אישי ומקצועי לצד הנחייה באשר לדרכי הפעולה והמשך ההתנהלות במקום העבודה, שתבטיח בטיחות מרבית, מניעת הישנות המקרה ושמירה על כבוד, מעמד ומשרת העובד שהתלונן.

צור קשר לתיאום פגישת ייעוץ