בשנים האחרונות עולים למודעות יותר ויותר מקרים של הטרדה מינית. באופן מטריד מקרים כאלו מאוד נפוצים, במיוחד במקום העבודה. כמובן שהשאיפה של כל ארגון או חברה היא לקדם סביבת עבודה בטוחה לכל העובדים, גברים ונשים כאחד, והדרך הנכונה לעשות זאת היא על ידי פעולות מניעה. כדי לוודא שהטרדות מיניות אינן מתרחשות במקום העבודה שלכם, ריכזנו לכם כמה הנחיות חשובות. 

תאמו הדרכה עם עורך דין

כדאי מאוד להבין לעומק את ההגדרה של הטרדה מינית, ועל כל העובדים בחברה להבין מה מותר ומה אסור במגוון תחומים והיבטים: בדיחות לא מתאימות, מחוות או מילים פוגעניות, הערות על לבוש או מראה, נגיעות ומגע גופני לא ראוי, פלירטוטים, פרסום או העברה של תמונות או הודעות בעלות אופי מיני ועוד. 

כדי ליישר קו ולוודא שכל העובדים יודעים ומבינים היכן עובר בגבול, מומלץ לשלב הדרכה בנושא על בסיס קבוע. אפשר שאת ההדרכה יעביר עורך דין עבירות מין שבקיא ברזי החוק והפסיקה ויכול להביא לתשומת ליבם של העובדים מה נחשב להתנהגות מטרידה, קל וחומר מה הן ההשלכות שלה.

וודאו שיש במקום העבודה מדיניות ברורה לגבי הטרדה מינית

הטרדה מינית בעבודה מתאפשרת כאשר הסביבה מאפשרת ומעלימה עין במקרים יותר גרועים. לא חסרים סיפורים שמגיעים לכותרות כאשר מסביב נשמעים הדים של “ידענו אך לא עשינו כלום בנידון”. לכל ארגון צריכה להיות מדיניות מאוד ברורה לגבי הטרדות מיניות ועל כלל העובדים להכיר אותה. הנוהל צריך להיות תכליתי וברור, ועל מקום העבודה לגלות אפס סובלנות לנושא. 

ללא קשר למעמדם של העובדים בארגון, במידה והם ימצאו חשודים או אשמים בהטרדה מינית צריכות להיות לכך השלכות מידיות וחשוב להגיש תלונה במשטרה כאשר שומעים על מקרה שכזה. 

העלו את המודעות לנושא

אחת מצורות המניעה היעילות ביותר להתמודד עם הטרדות מיניות היא העלאת המודעות לנושא ללא הרף. עובדים שמודעים להתנהגויות שעלולות להתפרש כהטרדה, נוטים פחות להתנהג בצורה כזו, וגם יוכלו להבחין בהטרדה מינית כאשר היא מתרחשת לנגד עיניהם ואף לדווח על כך. 

ככל שהמודעות לנושא תהיה יותר גבוהה במקום העבודה, כך ניתן יהיה למנוע הטרדות מיניות, להרגיש בנוח להעיר או לדווח על כל התנהגות שגורמת לתחושת אי נוחות וכדומה. כמו כן הקפידו לערוך פגישות בתדירות גבוהה כדי לתת לעובדים את האפשרות להשמיע את קולם ולשמור על רווחתם. 

התמודדו עם תלונות, טענות וחשדות באופן מיידי

במידה והגיעה אל אוזניכם שמועה, תלונה, טענה או חשד על עובדים שהוטרדו מינית, או לחלופין על עובדים שנוהגים להטריד אחרים, הקפידו לטפל בכך בהקדם האפשרי, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בהטרדות במקום העבודה.

הנהלים צריכים להיות ברורים, יש לבדוק את כל הטענות בכובד ראש ולא לבטל בהינף יד, כדאי להעלות את החשש מיד, וגם לעודד דיווח למשטרה.