הטרדה מינית כתוצאה של משיכה מינית בעבודה

הטרדה מינית כתוצאה של משיכה מינית בעבודה, מתרחשת פעמים רבות בארגונים וחברות. במאמר זה נסקור מספר התנהגויות שנחשבות להטרדה מינית בעבודה.

מצב של משיכה מינית בעבודה עשוי להתרחש בארגונים מדי פעם. משיכה מינית כשלעצמה היא דבר טבעי ולגיטימי, אך הפעולות שנגזרות ממנה עשויות פעמים רבות להוביל למצבים לא פשוטים במקום העבודה.

מעסיקים ועובדים כאחד, נוטים לשכוח שמקום עבודה הוא מסגרת פורמלית אשר במסגרתה יש להתנהג בנימוס ובכבוד לסובבים בכל זמן ובכל סיטואציה.

כאשר משיכה מינית מתרגמת להתנהגות הנחשבת להטרדה מינית במקום העבודה, הדבר עשוי לגרום להגשת תביעה בבית הדין לעבודה כלפי המטריד. סיטואציה זו עשויה לפגוע במעסיק ובעובדיו באופנים שונים. במאמר זה נסקור את ההתנהגויות השונות אשר עשויות להיחשב להטרדה מינית במקום העבודה.

משיכה מינית בעבודה

הטרדה מינית כתוצאה של משיכה מינית בעבודה

החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה קובע כי הטרדה מינית היא עבירה פלילית אשר יכולה ללבוש גם אופי פיזי וגם אופי מילולי. העונשים על ביצוע הטרדה מינית עקב משיכה מינית בעבודה יכולים לנוע בין שנתיים לעד חמש שנות מאסר, תלוי בחומרת המקרה. להלן נסקור מספר התנהגויות אשר יכולות להיחשב כהטרדה מינית במקום העבודה:

  • ביצוע מעשה מגונה – מעשה מגונה הוא כל אקט פיזי בעל אופי מיני שנעשה בצורה מטרידה ומשפילה כלפי אדם אחר כנגד רצונו. מעשים אלו יכולים לכלול למשל ליטופים וטפיחות לא רצויות, חיבוקים ועוד. אדם שבוצע נגדו מעשה מגונה יכול להגיש תביעת פיצויים כנגד האדם שהטריד אותו.
  • הטרדה על רקע של יחסי מרות – הטרדה מינית במסגרת יחסי מרות במקום העבודה מתרחשת כאשר הממונה על העובד משתמש במעמדו לרעה, תוך ביצוע מעשים מגונים כלפי הכפוף לו. החוק למניעת הטרדות מיניות מחמיר במיוחד כאשר מדובר בהטרדה מינית מסוג זה.
  • הטרדה מינית מילולית – הטרדה מילולית היא הטרדה שאינה כוללת מגע פיזי אלא הצעות או הערות מילוליות פוגעניות. הצעות מיניות ובדיחות סקסיסטיות למשל, יכולות להיחשב כהטרדה מינית מילולית.
  • הטרדה על רקע נטייה מינית – הטרדה זו באה לידי ביטוי בהתייחסות מבזה או משפילה מופנית כלפי אדם ביחס למינו, מיניותו או נטייתו המינית.
  • פרסום תכנים מיניים במדיה דיגיטלית – הפצת תכנים מיניים שבהם מעורב עובד בחברה ללא הסכמתו מהווים הטרדה מינית. בין אם מדובר במדיה ויזואלית ובין אם מדובר במדיה שמיעתית מדובר בעבירה. העונש על הפצת מדיה שכזו הינו לא פחות חמור מהעונש על הטרדה מינית בהקשרים אחרים.

מדוע מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין במקרה של הטרדה מינית

במקרה של הטרדה מינית עובדים רבים מתמודדים לא רק עם הסבל מההטרדה עצמה, אלא גם עם הקושי להתלונן בפני הממונה על אותה הטרדה. פעמים רבות הם חוששים שכתוצאה מהדיווח הם יתקלו במכשולים במידה וירצו להתקדם בתפקידם, יורחקו מסביבת העבודה המוכרת להם או אף יפוטרו.

כתוצאה מכך, אנשים רבים שחוו הטרדה בוחרים לשתוק ולא להתלונן. עורך דין הטרדה מינית בעבודה יוכל לסייע בייעוץ, הכוונה ובמידת הצורך גם בהגשת תביעה על הטרדה מינית. משרדה של עורכת הדין איריס אלמוג מתמחה בתחום של דיני עבודה החל משנת 2001.

משרדה של אלמוג הינו משרד בוטיק בעל ניסיון רב והצלחות רבות בתחום של דיני העבודה ובפרט בהקשר של הטרדות מיניות. אז אם חיפשתם משרד עורכי דין בעל ותק וניסיון שיסייע לכם במקרה של הטרדה מינית הגעתם למקום הנכון. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם.

צור קשר לתיאום פגישת ייעוץ