מדוע להתייעץ עם עורך דין לדיני עבודה, רגע לפני שהחלטת לעזוב?

סיום מקום עבודה, יכול להשליך על זכויות המגיעות לעובד עם סיום העבודה,  או מנגד חובות שיש לעובד כלפי מקום העבודה.  לתזמון מועד סיום העבודה, ואפילו ניסוח הודעת ההתפטרות, יכולים להיות השלכות משמעותיות כלפי עובדים – זכויותיהם וחובותיהם. 

משרדנו שעוסק בתחום דיני עבודה למעלה מ – 22 שנה, מעניק שירותי ייעוץ וליווי לעובדים בתחום דיני העבודה – עם דגש, לכלל העובדים, זוטרים ובכירים כאחד, תוך התמודדות עם סוגיות רוחב ועומק שעולות מתרחישים שונים של סיום יחסי העבודה, וזאת בהתאם לנסיוננו שנצבר במשך השנים. הנסיון מלמד, שלאופן סיום יחסי העבודה יכולות להיות השלכות משמעותיות, והבדל לעיתים של אלפים, עשרות אלפים ומאות אלפי ש"ח.

מה חשוב שתדע לפני שאתה מודיע על סיום עבודה?

חלק מהעובדים מועסקים באמצעות הסכמים אישיים. חלקם מועסקים באמצעות הסכמים קיבוציים. במהלך הפגישה, אנו עוברים על החומר שהעובד מגיע עמו ובודקים את זכויותיו המקיפות. מעבר לחישוב פיצויי פיטורים או השלמות פיצויי פיטורים, וגמר חשבון כללי, אנו בודקים האם העובד זכאי מכח הסכמים שונים, לבונוסים, מענקים, והאם למשל עזיבה במועד מסוים יכולה לגרום לרווח נוסף עבור העובד (כמו למשל חלוקת בונוס במועד מסוים).

כשמדובר בעובדים המועסקים ברשויות מקומיות או מקומות תחת הסכם קיבוצי, חשובה אף יותר הבדיקה הפרטנית לגבי זכויותיו של העובד. גם בהיבט של ביטוח לאומי ודמי אבטלה, לאופן ניסוח מכתבי ההתפטרות יכולה להיות משמעות. לפעמים, עובדים לא נותנים הודעה מוקדמת כפי שנדרש, או לא מבינים את חובותיהם במתן הודעה מוקדמת והם כבר מתחייבים למקום אחר. במקרים כאלה עלולים העובדים להיגרר לסנקציות ועונשים ואף קיזוז חודש שכר.

נושא מורכב וחשוב שכדאי לבדוק אותו במועד סיום העבודה, נוגע לאי תחרות וסודות מסחריים. במשך השנים, הגיעו למשרדנו מקרים מאד מורכבים בתחום זה, כשמדובר בניואנסים קטנים אשר יכולים להפוך עולמות. כך למשל, עובד שעוזב לעסק מתחרה, עלול למצוא עצמו מסובך בתביעה של מאות אלפי ש"ח,  מבלי שהיה מודע כלל לתניית אי תחרות המגבילה אותו.

על כן, בטרם הודעה על סיום העבודה, מומלץ לפנות להתייעצות עם עורך דין דיני עבודה

ליצירת קשר לתיאום פגישה עם משרדנו, ניתן ליצור קשר בטל: 052-2645646 או באמצעות תיבת הפניות באתר. 

צור קשר לתיאום פגישה