כיצד מתרחשת הטרדה מינית בעקבות רומן בעבודה

הטרדה מינית בעקבות רומן בעבודה עשויה להתרחש מדי פעם בחברות וארגונים. במאמר זה נסביר כיצד תופעה זו מתרחשת.

רומן בעבודה עשוי להתרחש מדי פעם בחברות וארגונים ועל פניו אין כל פסול בכך. הבעיות מתחילות כאשר הרומן מסתיים או כאשר הדברים לא מסתדרים לשביעות רצונו של אחד מבני הזוג. חוסר שביעות הרצון עשוי לגרור טינה ובמקרים מסוימים גם לעורר רצון למעשי נקם מסוגים שונים במסגרת מקום העבודה.

כאשר היצרים מתגברים, אנשים נוטים לשכוח שמקום עבודה הוא מסגרת פורמלית עם כללי התנהגות שמכתיבים יחס מכבד ומהוגן בכל סיטואציה שהיא. כך למשל עשוי אחד מבני הזוג להתחיל להעיר הערות סקסיסטיות המכוונות לפגוע באחר, או לפרסם קטע וידאו אינטימי של בני הזוג בפלטפורמה דיגיטלית.

רומן בעבודה

הטרדה מינית בעקבות רומן בעבודה

הטרדה מינית במקום העבודה עשויה להתרחש בהקשרים שונים. אחד מהקשרים אלו הינו רומן בעבודה. למרות שמקום העבודה הינו מסגרת פורמלית, מערכות יחסים ורומנים עשויים להתרחש בו. בעקבות קמפיין הרשת metoo החלו נשים רבות לחשוף חוויות של הטרדה מינית אשר חלק ניכר מהן התרחשו במקום העבודה.

חשוב להדגיש שלא כל רומן בין שני אנשים בוגרים במקום העבודה נחשב להטרדה מינית, אולם בכל מקרה חלה חובה לדווח על הרומן לממונים. בנוסף, במקרה של הטרדה מינית במקום העבודה, על הצד המטריד חלה חובת ההוכחה שאכן התקיים רומן גם מחוץ לשעות העבודה אשר לא כלל יחסי מין בלבד.

מהי הטרדה מינית

החוק למניעת הטרדה מינית מגדיר הטרדה מינית ככל התנהגות בלתי רצויה בעלת אופי מיני. הטרדה מינית פוגעת בכבוד האדם, בחירותו ובפרטיותו.

דוגמאות להטרדה מינית כוללות למשל:

  • בהייה או הסתכלות לא רצויה על גופו של אדם
  • מעקב או הקדשת תשומת לב מוגזמת לאדם
  • הערת הערות מעליבות על זהותו המינית של אדם
  • בדיחות גסות הכוללות תוכן מיני
  • נגיעה, חיבוק או ליטוף גופו של אדם כנגד רצונו
  • מחוות או הבעות פנים פוגעניות בהקשר מיני

אם במקרה אתן או אתם מרגישים שבוצעה כלפיכם הטרדה מינית, מומלץ לנקוט בצעדים כדי להתמודד עם התופעה בהקדם האפשרי. עורך דין הטרדה מינית יכול לסייע רבות בייעוץ, הכוונה וגם במידת הצורך בהגשת תביעה כלפי המטריד בבית הדין לעבודה.

מהי חובת המעסיק בעת הטרדה מינית בעבודה

חובת המעסיק בהטרדה מינית בעבודה הינה לערוך בירור מקיף של הסוגייה ובמידת הצורך לנקוט בצעדים משמעתיים כלפי המטריד. כאשר מדובר בסוגייה של רומן בעבודה, בפרט כשמדובר ביחסי מרות, הדבר מציב את המעסיק בפוזיציה בעייתית. זאת מכיוון שחלה עליו המחויבות לבטל במידת האפשר את יחסי המרות.

לא כל רומן הנרקם במקום העבודה במסגרת יחסי מרות עשוי להיחשב להטרדה מינית, אולם ניתן לומר כי רומן כזה הינו בעל פוטנציאל נפיץ יותר. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם מצב עניינים זה הוא להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום של הטרדות מיניות במקום העבודה.

כיצד להיערך עקב מצב של הטרדה מינית בעבודה

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם הטרדה מינית במקום העבודה היא לפנות לעורך דין המתמחה בתחום של דיני עבודה ובפרט בתחום של הטרדות מיניות במקום העבודה. משרד עורכי הדין של איריס אלמוג הינו בעל ניסיון של למעלה מעשרים שנה בייצוג בתביעות של הטרדה מינית בעבודה ומעשים מגונים.

עורכת הדין אלמוג מתמחה בתחום של דיני עבודה החל משנת 2001. משרדה הוא משרד בוטיק בעל מוניטין והצלחות מוכחות בתחום של דיני העבודה בישראל. אז אם חיפשתם משרד עורכי דין ותיק ומנוסה לטיפול במקרה של הטרדה מינית במקום העבודה, הגעתם למקום הנכון. פנו למשרדנו עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם.

צור קשר לתיאום פגישת ייעוץ