שימוע לפני פיטורים –תפקידו של עורך הדין המייצג בהליכי שימוע

ייצוג עובדים בהליך שימוע לפני פיטורים אינו משימה פשוטה לעורך דין.

על עורך הדין המייצג להיערך לשימוע ביסודיות, לשלוט בחומר העובדתי, לבחון את מכתב הזימון לשימוע שקיבל העובד ולאתר את כלל המסמכים והראיות שיש בהם כדי לסתור את הטענות המועלות במסמך הזימון לשימוע.

מאחר ומדובר בהליך מהיר וקצר, חלון הזמנים להיערכות לשימוע לעיתים בלתי אפשרי.

משרדנו אינו מקל ראש בהליכי שימוע לפני פיטורים ומתייחס בכובד ראש להיערכות ולהכנה לשיחת שימוע.

פעמים רבות עובדים מגיעים למשרדנו כשהם מוזמנים לשימוע יומיים לאחר הגעתם, ומשרדנו נערך בזמן קצר ללמידת החומר המשפטי הכולל פגישה ממושכת עם הלקוח, איתור מסמכים רלבנטיים והכנת טיעונים.

משרדנו נערך לשימוע במשך עשרות שעות ברציפות תוך הכנת עבודה יסודית הכוללת בדיקת תכתובות מייל, הסכמי העסקה, מסמכים נוספים, קבצים קוליים וכל ראיה אחרת שיש בה כדי להפריך את הטענות המופיעות בזימון לשימוע.

האם יש תוצאות לייצוג בשימוע?

מאחר ומשרדנו מתייחס להליך הייצוג בשימוע במספר לא מבוטל של מקרים, משרדנו הצליח להביא להשארתם של עובדים בעבודה וזאת לאחר שהציג והבהיר למעסיק, כי אין בסיס לעילות הזימון לשימוע. במצב דברים זה, המעסיק מבין כי מבחינה משפטית הוא נמצא בסיכון בשעה שלעובד בסיס לטעון כי הפיטורים אינם כדין.

לעומת זאת , במקרים בהם המעסיק החליט להתקדם ולסיים העסקתו של העובד, הצליח משרדנו באמצעות הליך מו”מ להביא להסדר פיצוי לעובד בסדר גודל של מספר משכורות כתלות בוותק העובד וכתלות בחומרת הפגמים שהצליח משרדנו לאתר באמצעות טיעונים סדורים ומקצועיים אשר הוצגו בישיבת השימוע.

משרדנו מעניק שירות אישי וליווי מהשלב הראשון עם זמינות מלאה.

לתיאום פגישת ייעוץ עם משרדנו צור קשר בטל 03-7514538 או שלח פניה בטופס המצורף

צור קשר לתיאום פגישה