מתן ייעוץ משפטי בנושאים של אפליה וקיפוח בעבודה

כולנו רוצים לממש את זכותנו להתפרנס בכבוד. אנו רוצים לעשות זאת בתנאים נאותים ולא בתנאים של ניצול או אפליה. על פי חוק שיוויון הזדמנויות בעבודה, יש איסור על אפליה על רקע מין, נטייה מינית, מעמד אישי, הריון, גיל, הורות, דת, לאום, השקפה וכו’. כל אלה לא יהוו מחסום בתנאי העבודה, בקידום בעבודה, הכשרה, פיצויי פטורים ועוד.

איסור אפליה בעבודה

אין ספק שהרציונל שעומד מאחורי כל הנושא של איסור ההפליה קשור לפגיעה בשוויון הזדמנויות בעבודה, מה שמוביל בסופו של דבר גם לפגיעה משמעותית בכבוד האדם ובחירותו. על פי פסיקות של בית הדין לעבודה, עקרון השוויון הוא חשוב ומשמעותי וממנו גם נובע האיסור על אפליה בעבודה.

לדוגמה, מה שיכול לקרות במקום העבודה הוא מצב של פיטורים עקב גיל, מין או אפילו עקב מצב אישי. יכול להיות שהמעסיק יעדיף אדם צעיר יותר, על פני העסקה של אדם מבוגר ואילו יכול להיות שיעדיף להעסיק אישה שאינה בהריון לעומת אישה הנמצאת בהריון.

עצם העובדה שבכלל נשקלת האופציה לפטר את אותו עובד או עובדת, הרי שהיא בעצמה עילה לפיטורים בעקבות אפליה שנעשתה על ידי המעסיק.

להבדיל ממקרים אחרים, אין צורך בהוכחת כוונה כאשר מדובר על אפליה. מספיק להוכיח שהמעסיק התנהג בצורה פסולה והרי שניתן להוכיח שהוא פגע בעיקרון השוויון.

אפליה וקיפוח בקבלה לעבודה

הפליה בזמן הריון

על פי חוק שיוויון הזדמנויות בעבודה, יש איסור על הפליה של מועמדת הנמצאת בהריון.
ישנם מקרים נדירים בהם ניתן לפסול את ההעסקה וזאת כאשר מדובר על תפקיד שכרוך בתנאים שעלולים להזיק לעובר.

פיטורי אישה בהריון או אי קבלה לעבודה של מועמדת חדשה עקב הריון, גם הם מקרים מוכחים של הפליה. ניתן לפעול במישור האזרחי ובמישור הפלילי כנגד המעסיק. אלו יכללו פעולות כמו, הגשת תביעה לבית דין לעבודה כנגד המעסיק ועתירה לקבלת צו לפיצויים וצו מניעה.

מלבד זאת, בית המשפט יכול לפסוק לגבי הטלת קנסות על המעסיק. על מנת ליישם את כל הפעולות האלה בהצלחה ובצורה נכונה, יש לפנות לעורך דין לענייני עבודה.

איך תבחרו בהצלחה עו”ד דיני עבודה?

כיום, יש המון משרדי עורכי דין המטפלים בתביעות הקשורות לדיני עבודה, בהן גם תביעות הקשורות לנושאים של אפליה וקיפוח. לפני שמבקשים ייעוץ בדיני עבודה, חשוב מאוד לערוך סקר שוק ולבדוק האם יש דירוג על המשרד, האם יש לו ניסיון בטיפול במקרים קודמים הקשורים לבעיה שלכם, האם יש המלצות וכו’.

שורה תחתונה

חוויתם מקרה של אפליה? אל תוותרו ואל תשתקו. פנו למשרד עורכי דין שמנוסה בייצוג של לקוחות שהזכויות שלהם נפגעו עקב סיבות של קיפוח. עו”ד דיני עבודה מקצועי ומיומן יבחן את טענת האפליה של העובד או העובדת ובהתאם לכך יציע ערוצי פעולה וייתן ייצוג הולם וראוי. וכל זאת, על מנת לתקן את העוול שנגרם.