במידה וסיימתם בהצלחה תואר ראשון בלימודי משפטים ויש לכם לא מעט התלבטויות לגבי התחום בו תרצו להתמחות ולהתעסק, אנחנו מזמינים אתכם להמשיך בקריאה ולגלות מהם התחומים הפופולאריים ביותר. מוכנים? אנחנו מתחילים!

דיני עבודה

תחום שכל כולו מוקדש לקביעת יחסי העבודה שיש בין המעביד לעובד. במסגרת עבודה בתחום, יש נושאים מגוונים בהם יעסוק עורך דין בדיני עבודה כמו: תביעות פיצויי פיטורין, זכויות נשים בהריון, תביעות בגין אפליה בעבודה או הטרדה מינית במקום העבודה, ייצוג עובדים, ייצוג מעסיקים ועוד.

גירושין

עורכי דין שמתמחים בגירושין, צריכים להיות כאלה שנושמים וחיים את תחום דיני המשפחה. במסגרת תפקידם, הם עוזרים לבני הזוג שרוצים להתגרש בכל מיני דברים בהם: ניסוח הסכם גירושין, פתיחת תיק גירושין, חלוקת רכוש משותף ועוד. עורך הדין ייצג את בני הזוג לאורך כל תהליך הגירושין וידאג לתוצאות המשפטיות הטובות ביותר עבורם, כך שבסופו של דבר כל הצדדים יהיו מרוצים. בגלל שמדובר על נושא רגיש ומורכב כמו גירושין, עורך הדין צריך לתת הרגשה של ביטחון לבני הזוג וכמו כן, חשוב שיהיה לו ניסיון מוכח בייצוג של תיקי גירושין. כמו בכל תחום, גם בתחום הגירושין, יש לקחת עורך דין גירושין שיש עליו המלצות. זה יכול להיות עורך דין גירושין בחיפה, בתל אביב או בכל עיר אחרת בארץ. ההמלצה היא דווקא לקחת עורך דין שיהיה בקרבת מקום המגורים של בני הזוג.

נדל”ן

מדובר על אחד התחומים שרק תופס תאוצה עם השנים. עסקאות נדל”ן כוללות חוזי מכירה, חוזי מבנים וקרקעות ועוד. עורכי דין שסיימו התמחות בנדל”ן הם מבוקשים מאוד ועל כן גם המשכורות שלהם גבוהות יחסית. הרי זה ידוע שלכל עסקת מקרקעין, דרוש עורך דין מקצועי שיבדוק את החוזה על כל סעיפיו.

פלילים

עורך הדין ייצג וילווה משפטית חשודים ונאשמים. עורך דין שיבחר לעבוד בסנגוריה הציבורית, ירוויח משכורת נמוכה יותר מעורך דין שייצג משפחות פשע למשל.

קניין רוחני

עורכי דין שיש להם התמחות בקניין רוחני, יהיו אחראים על טיפול בזכויות של ארגונים וכמו כן חברות הייטק. יש לנהל חוזים והסכמים בינלאומיים.

רשלנות רפואית

תביעות של רשלנות רפואית מוגשות מדי יום והן יכולות לזכות את מי שמגיש את התביעה בסכומים של מאות אלפי שקלים ולפעמים גם להגיע למיליוני שקלים. עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית יציג ללקוחותיו, ייצוג וליווי בתהליך וזאת ללא שום שכר טרחה או שכר שעתי. מה שכן, הוא יזכה לקבל נתח של מעל 15 אחוזים מהתביעה. כך שהתגמול נאה ובסופו של דבר, הוא יתבטא במשכורת גבוהה יחסית.

שורה תחתונה

אין ספק שכל התמחות שהוזכרה לעיל טומנת בחובה עניין. הבחירה בהתמחות המתאימה יכולה להיות מאתגרת אך אם היא תבוצע בצורה חכמה ותוך הכרה לעומק של כל התמחות על כל היבטיה, הרי שעורך הדין יוכל להיות בטוח שבחר נכון. את ההתמחות יש לבחור בקפידה, שכן במרבית המקרים מדובר על התמחות בה יתעסק עורך הדין לאורך שנים רבות.